Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
w imieniu Władz Rektorskich Uczelni i własnym serdecznie gratulujemy wyboru studiów w naszej Alma Mater!

Już dzisiaj cieszymy się na wspólną zabawę z Wami podczas spotkań integracyjnych Adapciak 2024, czyli: Aktywnie, Niebanalnie, Studencko!

Widzimy się na terenie kampusu Uczelni w piątek, 15 października 2024 r. (wtorek). Wydarzenie składać się będzie z następujących części:

CZĘŚĆ PIERWSZA – INFORMACYJNA

(obowiązkowa dla wszystkich studentek i studentów I roku, Auditorium Maximum, budynek F), godz. 9.00 - 11.00

  • Powitanie studentów przez Prorektora ds. Jakości Kształcenia i Spraw Studenckich, dra Pawła Dahlke, prof. ANS
  • Studenckie aktywności, czyli... Akademicki Związek Sportowy, Chór Akademicki, oferta Biura Karier, Program Erasmus+, Studenckie Koła Naukowe, Program Wolontariat
  • Procedura wykorzystania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED), mgr Bartosz Waldowski, Asystent w Katedrze Ratownictwa Medycznego wraz ze studentami kierunku ratownictwo medyczne

CZĘŚĆ DRUGA – INTEGRACYJNA

(obowiązkowa dla wszystkich studentek i studentów I roku, tereny rekreacyjne przy Auditorium Maximum, lub hala sportowa w razie niepogody), godz. 11.00 - 12.30

  • Przywitanie studentów przez Władze Rektorskie
  • Wystąpienie Jakuba Medolińskiego – Przewodniczącego Samorządu Studenckiego
  • Nieoficjalne Pasowanie na Studenta. Ślubowanie z przymrużeniem oka
  • Integracyjna „Belgijka”
  • Gra terenowa
  • Zabawa „Wizyta w Uczelni”
  • Zawody sportowe
  • Gra zespołowa ze skrzynkami
  • Zabawa animacyjna (alternatywa dla zabaw z „workami do skakania”)

Przygotowaliśmy dla Was mały poczęstunekPamiętajcie o SPORTOWYM OBUWIU!

CZĘŚĆ TRZECIA – SZKOLENIOWA

(obowiązkowa dla wszystkich studentek i studentów I roku, Auditorium Maximum, budynek F), godz. 12.30 - 14.30

  • Wykład pt. Meksykańskie kartele narkotykowe a epidemia fentanylu w Europie. Wnioski z badań, prowadzący: Rodrigo Cortina Cortes* oraz dr hab. Piotr Chomczyński**, godz. 12:30 - 13:15
  • Szkolenie w zakresie praw i obowiązków studenta, Zarząd Samorządu Studenckiego, godz. 13:15 - 14:30

CZĘŚĆ CZWARTA – TOWARZYSKA

(dla wszystkich CHĘTNYCH studentek i studentów):

  • zaprasza Zarząd Samorządu Studenckiego, szczegóły wkrótce

Jednocześnie zachęcamy Was do polubienia naszego profilu na Fb -> Samorząd Studencki, profilu Uczelni -> ANS w Pile oraz akademickiego Biura Karier ANS w Pile, abyście byli na bieżąco z wszystkimi uczelnianymi wydarzeniami.

Nie możecie tego przeoczyć! Będzie:

  • Aktywnie!
  • Niebanalnie!
  • Studencko!

Rodrigo Cortina Cortes studiował historię na prestiżowym Universidad Nacional Autónoma de México. Przez ostatnie 20 lat jako nieformalny przywódca duchowy zaangażowany jest w pracę ze społecznościami lokalnymi ze zmarginalizowanych części kraju (Tepito, Tacubaya, Iztapalapa, Queretaro, Hidalgo, Oaxaca, Guanajuato, Jalisco, Zacatecas, Durango i Sinaloa) dzięki czemu obserwował styl życia osób związanych z działalnością przestępczą. Unikalna perspektywa jednocześnie praktyka i badacza pozwoliła mu wniknąć w środowisko meksykańskich handlarzy narkotyków, bronią i żywym towarem. Od 2015 roku współpracuje z prof. Piotrem Chomczyńskim w jego badaniach nad przestępczością zorganizowaną w Meksyku. Rodrigo Cortina Cortes specjalizuje się w przestępczości zorganizowanej, w tym narkotykowej, rynkach narkotykowych i terenowych metodach badawczych. Jest współautorem (z Piotrem Chomczyńskim) publikacji w najbardziej renomowanych czasopismach naukowych z zakresu metodologii badań terenowych i kryminologii (np. Journal of Contemporary Ethnography, Global Crime). Obecnie, wraz z prof. Chomczyńskim jest zaangażowany w pracę w międzynarodowym zespole badawczym, który koncentruje się na analizie biografii przestępców w Ameryce Łacińskiej.

** dr hab. Piotr Chomczyński, prof. ANS, stypendysta europejskiego programu EURICA zrealizowanego w Universidad Nacional Autónoma de México, gdzie prowadził badania nad przestępczością zorganizowaną. Działając w organizacji Comisión de Derechos Humanos w Meksyku monitorował zakłady karne i korekcyjne w Meksyku. Stypendysta ministerialnego stypendium dla młodych wybitnych naukowców, laureat nagród naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz Rektora UŁ. Uczestnik projektów badawczych krajowych (NCN) i zagranicznych (HORYZONT) (Stany Zjednoczone, Ekwador, Niemcy, Ukraina, Hiszpania, Meksyk). Recenzent i członek redakcji czasopism polskich i zagranicznych, autor publikacji naukowych (Justice Quarterly, British Journal of Criminology), raportów oraz ekspertyz finansowanych z budżetów europejskich i krajowych. Specjalizuje się w metodach jakościowych, badaniach dewiacji oraz narkotykowej przestępczości zorganizowanej. Najnowszym projektem jest interdyscyplinarny podręcznik Kryminologii PWN.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"